Rodzaje szkoleń dofinansowanych z BUR
Szkolenia biznesowe – rodzaje
Inwestowanie w szkolenia to czysty zysk – zarówno dla pracodawcy, jak i pracownika. Nie inaczej jest w świecie biznesu – podnoszenie kompetencji z pomocą dobrej firmy szkoleniowej, stanowi inwestycję o wysokiej stopie zwrotu. Wyróżnia się dwa główne podziały szkoleń biznesowych – ze względu na formę oraz ze względu na profil prezentowanych treści. Poniżej pokrótce omówimy obie te klasyfikacje.
Szkolenie otwarte czy zamknięte?
Otwarte szkolenia biznesowe są skierowane do szerokiej grupy chętnych – zarówno indywidualnych, jak i zbiorowych (przedsiębiorstwa). Podchodzą do wielu problemów i kwestii w sposób ogólny, przez co stanowią idealną okazję do podniesienia kwalifikacji i poszerzenia wiedzy.
Zdecydowanie inny rodzaj warsztatów stanowią szkolenia zamknięte. Ponieważ są organizowane na specjalne zamówienie, obejmują jedynie wąską grupę osób (zazwyczaj pracowników jednej firmy bądź jednego działu). Termin, tematykę, a często również miejsce szkolenia, proponuje zleceniodawca.
Szkolenia twarde oraz miękkie
Szkolenia twarde skierowane są przede wszystkim do specjalistów w danych dziedzinach. Przekazują konkretną wiedzę branżową, np. z zakresu informatyki, księgowości bądź obsługi pojazdów, nie dotykają natomiast sfery interpersonalnej.
W szkoleniu miękkim mogą wziąć udział wszyscy pracownicy, bez względu na rodzaj zajmowanego stanowiska. Szkolenie takie podnosi umiejętności komunikacyjne i negocjacyjne, uczy asertywności, a także pomaga skuteczniej radzić sobie ze stresem.
Podsumowanie
Szkolenia biznesowe zyskują w ostatnim czasie ogromną popularność. Menedżerowie, którzy zdają sobie sprawę z tego jak ważny jest nieustanny rozwój, starają się organizować je jak najczęściej. Korzystają na tym wszyscy – zarówno firmy, jak i zatrudnieni w nich pracownicy.